Voetbalclub SK Kemzeke promoveert naar 2e provinciale

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email
Share on linkedin

Zondag 15 mei, feest in Kemzeke: het eerste elftal van voetbalclub SK Kemzeke promoveerde immers van derde naar tweede provinciale na een ware thriller op het veld van Lochristi. Hoewel de club vooral focust op de jeugdwerking is de vreugde er niet minder om. Bovendien realiseert SK Kemzeke een huzarenstukje: in nauwelijks drie seizoenen promoveerde de club al voor de tweede keer!

Enkele dagen na het promotiefeest geniet voorzitter Stijn Van Mol nog volop na. ‘In de reguliere competitie waren wij op de derde plaats geëindigd na Sint-Gillis-Waas en Moerbeke. Dit gaf ons recht om een eindronde te spelen voor een eventuele promotie hogerop. De eerste wedstrijd wonnen we met 1-3 bij Kluisbergen, een moeilijke verplaatsing naar een onbekende tegenstander.’

In de tweede ronde kwam SK Kemzeke uit tegen Lochristi, een zeer ambitieuze ploeg. ‘Lochristi was er vast van overtuigd dat ze zouden promoveren, er stond al een feesttent klaar, een discobar, hamburgertenten. Ze zouden SK Kemzeke wel eens vlug in de pan hakken. Het verliep echter helemaal anders en na een spannende match wonnen wij met 2-3 tot grote vreugde van onze talrijke supporters. We hadden een bus ingelegd en zo waren meer dan 100 SK Kemzeke-supporters getuige van deze ‘historische’ wedstrijd. Voor ons betekende dit de tweede viering want ook de reserven speelden al eerder kamp­ioen dit seizoen.’

Clubliefde

‘Vrijwel alle spelers van de eerste ploeg tekenden inmiddels bij, hoewel er elders ‘aanlokkelijke’ voorstellen lagen. Dat heeft alles te maken met clubliefde. Wij betalen volgens mij het minste aan vergoedingen in 3de provinciale en toch verkiezen alle spelers ervoor bij onze club te blijven. Ook na de promotie houden we vast aan deze ingeslagen weg. Wij hebben een ploeg vrienden op het veld staan die vooral voetballen voor het spel, elkaar, de club en onze supporters, en niet voor de centen.’

Jeugdcoördinator

De promotie van het eerste elftal is uiteraard een opsteker, Stijn Van Mol benadrukt dat SK Kemzeke vooral verder bouwt aan een stevige jeugdwerking. ‘In dat verband zijn we blij dat we een nieuwe, ervaren jeugdcoördinator konden aantrekken. Met zijn komst kunnen we de structuur van de jeugdwerking verder versterken. De opleiding van onze jeugd staat centraal, op termijn zullen er wellicht enkele spelers van de sterke U15-ploeg kunnen doorgroeien naar het eerste elftal.’

SK Kemzeke telt nu ongeveer een 100-tal jeugdspelers. ‘Een goede begeleiding is cruciaal. Daarom investeren we graag in bijkomende opleidingen voor onze huidige trainers. Op die manier garanderen we een kwaliteitsvolle jeugdwerking.’